سپینا مشاوره مهاجرت

sepinalogo

راحت‌ترین کشور برای مهاجرت کاری

راحت‌ترین کشور برای مهاجرت کاری

راحت‌ترین کشور برای مهاجرت کاری کدام کشور است؟

اگر شما هم به مهاجرت فکر می‌کنید؟ و به دنبال راحت‌ترین کشور برای مهاجرت کاری هستید این مقاله را حتما انتها بخوانید.

بهتر است بدانید به هر دلیلی که تصمیم به مهاجرت گرفته‌اید، پیداکردن شغل و امرارمعاش در کشوری که قرار است در آن زندگی کنید از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید به آن توجه داشته باشید.

به گزینه‌هایی مانند اینکه آیا بازار کار آن کشور کنجایش این را دارد که شما را به‌عنوان یک مهاجر متخصص بپذیرد یا خیر؟ چه فرصت‌ها و موقعیت‌هایی شغلی در آن کشور وجود دارد که بتواند زندگی و کار در آن کشور را برای شما راحت‌تر نماید؟

همه این سوالات از مهم‌ترین مسائلی است که می‌توانید زمان بررسی و انتخاب کشور مقصد برای مهاجرت، به آن‌ها توجه نمائید.

استرلیا بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

استرلیا بهترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

می‌دانید که یکی از راحت‌ترین کشورهایی که ایرانیان به راحتی می‌توانند به آن مهاجرت کنند کانادا می‌باشد که برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت کاری به کانادا می‌توانید به مقاله مشاوره مهاجرت کاری به کانادا مراجعه نمائید اما بعد از کانادا، بهترین و راحت ترین کشور برای مهاجرت کاری استرالیا می‌باشد.

این کشور هم جزو کشورهایی می‌باشد که هم راحت به ایرانی‌ها ویزا می‌دهد و هم شرایط زندگی در آن جزو کشورهای خوب و باکیفیت است.

افراد زیادی به دنبال دریافت ویزای کاری و مهاجرت به استرالیا هستند،چرا که شرایط دریافت ویزا در این کشور هم مثل سیستم کشور کانادا و به‌صورت سیستم امتیاز‌بندی می‌باشد.

اگر سطح زبانتان برای سفارت قابل‌قبول بوده و تخصصی را نیز دارید و قادر هستید در رزومه از آن صحبت نمائید تا کشور مقصد را راضی کنید که شما را بپذیرند، شانستان را در این کشور ختما امتحان نمائید.

راحت‌ترین کشور برای مهاجرت کاری ایرانیان

از دیگر کشورهایی که ایرانیان می‌توانند برای مهاجرت کاری به آن فکر کنند آلمان می‌باشد چرا که این کشور می‌توانید شرایط بهتری برای زندگی برایتان تعمین خواهد کرد و خیالتان هم از بازار کار در آلمان راحت است.

طبق آمارهای به دست آمده ۱۲ درصد جمعیت این کشور مهاجر می‌باشند و بیش از ۱۲۰ هزار نفر آنها ایرانی هستند. به دلیل اینکه آلمان در سال‌های آینده با کاهش جمعیت و کمبود نیروی جوان و متخصص روبه‌رو خواهد شد، دولت این کشور استقبال خوبی از مهاجران متخصص و جوان می‌کند. پس اگر تصمیم به مهاجرت کاری گرفته‌اید، آلمان آسان ترین کشور برای مهاجرت می‌باشد.

برای مهاجرت کاری به این کشور دو روش وجود دارد:

روش اول همان روشی می‌باشد که از کارفرماها یا شرکت‌های مختلف پیشنهاد شغلی و دعوت به همکاری دریافت خواهید کرد و اگر دعوت به همکاری داشته باشید، با دردست‌داشتن این دعوت‌نامه و مدارک لازم  قادر خواهید بود تا برای دریافت ویزای کاری از آلمان اقدام نمائید

روش دوم اما کمی متفاوت است چرا که باید خودتان مستقیماً وارد میدان شده و بلیط هواپیما آلمان را تهیه کرده تا به‌صورت حضوری به این کشور وارد شوید و کار پیدا کنید.

افرادی که به این صورت اقدام خواهند کرد برای پیدا کردن کار، شش ماه فرصت دارند تا در آلمان ساکن شده و کار مورد نظر خود راپیدا نمایند بعد از آن ویزای کاری شما تمدید خواهد شد و می‌توانید همچنان در آن کشور بمانید.

اگر موفق به پیداکردن کار در مدت مشخص شده نشدید، چاره‌ای جزء برگشت نخواهد بود. اگرچه  ریسک این روش کمی بالا است اما اگر مهارت‌های مختلفی مثل زبان انگلیسی، آلمانی، سابقه اجرایی، تخصص بالا و مهارتی را داشته باشید، شانس پیداکردن کار برایتان در این کشور بسیار زیاد است. فقط باید هزینه‌های خود را در این کشور مدیریت کرده و به عنوان کم هزینه ترین کشور برای مهاجرت به‌راحتی در آن زندگی کنید..

مهاجرت به ترکیه نیز جزو روش‌هایی است که برای مهاجرت ایرانیان راحت است و اگر تصمیم به مهاجرت گرفته‌اید اما از غربت و تنهایی در خاکی که هیچ اطلاعی درباره آن ندارید نگران هستید، ترکیه کشور مناسب برای شما می‌باشد.

این کشور از نظر فرهنگ به ایرانیان بسیار نزدیک است و همسایگی ترکیه با ایران و روابط مناسبی که این دو کشور با هم دارند، باعث شده تا ترکیه یکی از گزینه‌های پرطرفدار در لیست راحت ترین کشور برای مهاجرت کاری قرار گیرد.

این کشور نزدیک به چهار میلیون مهاجر دارد و ایرانیان زیادی هم سراغ زندگی کردن در ترکیه می‌روند.

ترکیه شرایط نسبتاً خوبی برای مهاجرت کاری دارد به خصوص اگر به زبان ترکی استانبولی تسلط دارید و به راحتی می‌توانید  با مردم ارتباط برقرار کنید.

توجه اشته باشید که زبان انگلیسی خیلی نمی‌تواند به شما در این کشور کمک کند اما حتی اگر زبان ترکی ایرانی را هم بلد باشید، باز موقعیت برای شما بهتر است.

برای مهاجرت کاری به این کشور ابتدا  باید در ترکیه دنبال کار بگردید و بعد از توافق با کارفرما، برای دریافت اقامت کاری و مجوز اقدام نمائید.

با دریافت مشاوره مهاجرت کاری به ترکیه می‌توانید توسط مشاوران و وکلای با سابقه گروه سپینا از بهترین و سزیع‌ترین روش مهاجرت به این کشور اطلاع پیدا کنید

ارمنستان راحت‌ترین کشور برای مهاجرت کاری

یکی از مزایای ورود به این کشور این است که نیاز به ویزا نخواهید داشت و همین مسئله آن را به یکی از آسان ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان تبدیل کرده است.

توجه داشته باشید که مرز زمینی ایران و این کشور حدود ۴۰ کیلومتر است و برای رفت‌وآمد به کشور ارمنستان صرفا به پاسپورت ایرانی نیاز خواهید داشت.

بعد از ورود به این کشور بدون ویزا تا شش ماه اجازه اقامت در ارمنستان را خواهید داشت و بعد از آن مجددا باید برای تمدید اقامت اقدام نمائید.

از دیگر مزایای این کشور این است که اقتصاد ارمنستان باثبات می‌باشد و تورم کنترل شده‌ای را دارد، از طرفی هم وجود فساد اداری در این کشور تازه مستقل شده از نکات منفی موجود در ارمنستان می‌باشد.

توجه داشته باشید که کشور ارمنستان با کمبود نیروی متخصص کار مواجه است به همین‌خاطر با داشتن تخصص به‌راحتی می‌توان شغل خوبی را دراین کشور پیدا خواهید کرد و در آن کشور اقامت نمائید. البته روند درخواست ویزای کار از ویزای توریستی در ارمنستان جد می‌باشد و باید قبل از اقدام به مهاجرت مراحل اداری آن را حتما طی نمائید.

شاید با باتوجه به شرایط و کیس مهاجرتی شما کشور مناسب‌تری برای مهاجرت کاری شما وجود داشته باشد برای دریافت اطلاعات و آگاهی کامل از شرایط دیگر کشورها به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره مهاجرت کاری سپینا استفاده نمائید تا با دریافت مشاوره از بهترین وکلا و کارشناسان مهاجرت سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش را برای مهاجرت کاری انتخاب نمائید، توجه داشته باشید که کارشناسان و وکلای این مجموعه تا انتهای کار همراه شما خواهند بود.

آیا ایالات‌متحده راحت‌ترین کشور برای مهاجرت کاری است؟

شاید به نظر برخی افراد ایالات متحده راحت ترین کشور برای مهاجرت باشد اما واقعیت این است که طبق آمار در سال‌های اخیر کشورهای زیادی توانسته‌اند آمریکا را پشت سر گذاشته و به رتبه‌های بالاتر برسند.

طبق یک نظرسنجی جهانی نشان داده است که در حال حاضر کانادا به‌عنوان مطلوب‌ترین مقصد برای مهاجرت کاری افراد در نظر گرفته شده است.

طبق همان آمار، استرالیا نیز در رتبه دوم قرار گرفته و آمریکا را در رتبه سوم قرار گرفته است،یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باعث شده این دو کشور به‌عنوان یک مقصد خوب و راحت برای مهاجرت، به‌خصوص مهاجرت کاری شناخته شده‌اند، مدیریت خوبی بوده است که در زمان همه‌گیری کرونا این کشورها از خود نشان داده‌اند.

و مورد بعدی سیستم اجتماعی بهتر و فرهنگ‌های منعطف‌تر و بهتری نسبت به ایالات متحده است، البته که در نظر داشته باشید، این کشور جزو کم هزینه ترین کشورها برای مهاجرت قرار نمی‌گیرند.

حضور سنگاپور و نیوزلند در رده‌بندی ۱۰ کشور برتر به‌عنوان راحت ترین کشور برای مهاجرت کاری هم بسیار قابل‌توجه بوده چرا که این آمار نشان می‌دهد در سال‌های اخیر کشورهای آسیا – اقیانوسیه چگونه موفق شده‌اند تا جزو کشورهای پیشرفته و مدرن قرار گیرند. خصوصاً اینکه مدیریت بهتری در مهار ویروس کرونا نیز داشتند.

شرایط کلی برای مهاجرت کاری چیست و راحت‌ترین کشور برای مهاجرت کاری کدام است؟

شرایط کلی برای مهاجرت کاری چیست و راحت‌ترین کشور برای مهاجرت کاری کدام است؟

شرایط کلی برای راحت‌ترین کشور برای مهاجرت کاری مواردی است که در ادامه به شرح برخی از ان‌ها خواهیم پرداخت:

  • سن: سن متقاضی یکی از مواردی است که در بسیاری از کشورها برای گرفتن ویزای کاری آن کشور اهمیت دارد سن متقاضیان بین 20 تا 30 سال بهترین شرایط شنی برای مهاجرت است. البته در برخی کشورها مانند آلمان تا سن 40 سال هم پذیرش انجا،م می‌شود اما به طور معمول سن زیر 30 سال شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش خواهد داشت.
  • مدرک زبان: داشتن مدرک زبان یکی دیگر از مواردی است که برای گرفتن اقامت دیگر کشورها از اهمیت بالایی برخوردار است، نمرهٔ آیلتس شما باید بین 6 تا 6.5 و در بعضی از کشورها 7 باشد.
  • سابقه کار: به خصوص برای دریافت ویزای کاری داشتن سابقه کاری مناسب اهمیت بالایی دارد افراد متقاضی باید 3 تا 5 سال سابقه کار قابل اثبات در زمینه کاری که درخواست داده‌اند، داشته باشند.
  • تحصیلات دانشگاهی: حداقل مدرکی موردنیاز برای مهاجرت کاری می‌باشد مدرک کارشناسی یا معادل آن است. در برخی کشورها مانند آلمان و کانادا برای نیروی کار ماهر و متخصص نیاز هست مدرک تحصیلی بالاتری داشته باشند.
ارزان ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان:

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان:

ارزان‌ترین و راحت‌ترین کشور برای مهاجرت کاری را در این بخش مورد بررسی قرار خواهیم داد هر فرد بنا به شرایط و موقعیتی که دارد  دلایل و اهداف زیادی را برای مهاجرت می‌تواندبیان نماید، به عنوان مثال هدف برخی از اینکه تصمیم به مهاجرت می‌گیرند، تحصیل در یک کشور جدید و پیشرفته می‌باشد.

بدون شک کشورهای زیادی را می‌توان نام برد که برای مهاجرت تحصیلی ایرانیان جزو انتخاب‌های برتر محسوب خواهد شد، اما هزینه تحصیل در هر یک از این کشورها متفاوت است.

بنابراین اگر هنوز در انتخاب هدف خود از مهاجرت شک دارید و به قطعیت نرسیده‌اید، پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که حتما با وکلای کار کشته و مشاوران زبده ما تماس حاصل فرمایید تا بتوانند شما را در امر مهاجرت به صورت کامل راهنمایی نمایند تا انتخاب درست برای مهاجرت داشته باشید.

به صورت کلی ۵ کشور پیشرفته که در بین افرادی که تصمیم به مهاجرت دارند محبوبیت زیادی را نیز دارند و می‌توان به عنوان ارزان ترین کشور برای مهاجرت ایرانیان معرفی کرد. ۵ کشور ترکیه، ایتالیا، آلمان، فرانسه و کانادا است.

برای مطالعه بیشتر: مشاوره مهاجرت کاری به آلمان

سخن پایانی:

معیارهای زیادی وجود دارد که در انتخاب یک کشور برای مهاجرت دخیل هستند. معیارهایی مثل هزینه زندگی، مالیات و … . افرادی که قصد مهاجرت را دارند باید در انتخاب یک کشور برای مهاجرت این موارد را مد نظر داشته باشند.

اما قبل از همه این موارد باید هدف و روشی که قصد مهاجرت از طریق آن دارند را مشخص کرده و اینکه چرا این کشور را برای مهاجرت کاری و سرمایه گذاری بسیار متفاوت می‌باشد.

قبل از تمام این موارد توصیه خواهیم کرد که هدف خود از مهاجرت را تعیین کرده و اگر به هر دلیل در انتخاب هدف مهاجرت خود دو به شک می‌باشید و تصمیم قطعی خود را نمی‌توانید بگیرید، بهتر است با یک فرد آگاه در این رابطه حتما مشورت کنید.

چرا که با دریافت اطلاعات تکمیلی و دقیق از روش‌های مهاجرت می‌تواند باعث شود تا تصمیم درست و مناسبی برای مهاجرت خود بگیرید.

مشاوران زبده و با تجربه ما در تیم سپینا در کنار شما عزیزان هستند تا تمامی اطلاعات مورد نیاز شما عزیزان در رابطه با مهاجرت را در اختیارتان قرار دهند. همچنین ما با بررسی رزومه و شرایط شما بهترین روش مهاجرتی را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن