سپینا مشاوره مهاجرت

sepinalogo

مشاوره مهاجرت کاری به کانادا

مشاوره مهاجرت کاری به کانادا

مشاوره مهاجرت کاری به کانادا

مشاوره مهاجرت کاری به کانادا

سامانه مشاوره آنلاین سپینا مفتخر است که تحولی عظیم و شگفت انگیز در زمینه مهاجرت ایجاد کرده است. اطلاعات رایگانی که در این مقاله به اشتراک گذاشته ایم می تواند به شما در گرفتن ویزای کار کانادا کمک کند. مشاورین سپینا با داشتن سابقه طولانی و ممتاز در امر مهاجرت و داشتن کارشناسان مجرب و وکلای مجرب شرایط کار و مهاجرت فوری به کانادا را فراهم نموده است.

برای مشاوره ویزای کار کانادا می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و تمامی سوالات خود را در این زمینه از ما بپرسید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما باشند.

چرا مهاجرت کاری به کانادا

کانادا یکی از زیباترین کشورهای قاره آمریکاست که هر ساله پذیرای تعداد زیادی از مهاجران می باشد. کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است. به همین دلیل بسیاری از نیازهای نیروی کار خود را از طریق مهاجران تامین می کند. آمار مهاجرت کاری در کانادا نیز به دلیل این مشکل در این سال ها افزایش یافت. نحوه اخذ اقامت موقت یا دائم در این کشور شرایط خاص خود را دارد که باید به تفصیل با شما در میان بگذاریم.

شرایط مناسب اقتصادی و رفاهی کانادا اکثر جوانان را از سراسر جهان تشویق به مهاجرت به این کشور کرده است. راه های مختلفی برای مهاجرت به کانادا وجود دارد. یکی از پرطرفدارترین راه های مهاجرت، اخذ ویزای کار کانادا می باشد. ویزای کار کانادا به شما امکان اقامت موقت در این کشور و کسب درآمد را می دهد. طبق برنامه سه ساله کانادا برای استقبال از مهاجران، این کشور از سال 2021 تا 2023، بیش از 1233000 مهاجر را می پذیرد و تقریبا 60 درصد از این مهاجران برای برنامه های کاری وارد کانادا می شوند. اخذ ویزای کار کانادا موقتی است اما پس از مدتی می توان برای اقامت دائم اقدام کرد.

مشاوران سپینا با استفاده از آخرین اطلاعات و آمار از دقیق ترین منابع در کانادا، آماده ارائه مشاوره مهاجرت کاری به کانادا می‌باشندتا اطلاعات جامع مهاجرت کاری کانادا برای سال 2022 را ارائه دهند.

ابتدا به بازار کار کانادا نگاه می کنیم و به مشاغل مورد نیاز در این کشور نگاه می کنیم. پس از آن با انواع ویزای کار کانادا و شرایط اخذ آن آشنا می شویم سپس رتبه و هزینه ها را بررسی می کنیم. در پایان به وضعیت کار و دستمزد در کانادا می پردازیم.

کانادا و شرایط زندگی در آن

کانادا و شرایط زندگی در آن

قبل از اینکه به فکر مهاجرت به کشورهای خارجی باشید، باید اطلاعات لازم را در مورد کشور مقصد و شرایط زندگی در آنجا کسب کنید. کانادا شمالی ترین کشور قاره آمریکاست. این کشور با هیچ کشور دیگری به جز آمریکا همسایه نیست. موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب بر روی زمین، جمعیت و شرایط مناسب اقتصادی این کشور، کانادا را به یکی از ابرقدرت های اقتصادی جهان تبدیل کرده است. کانادا تقریباً 18.5 میلیون نیروی کار دارد که تقریباً 26٪ آن را مهاجران تشکیل می دهند. شغل یا تخصص شما هر چه باشد، کانادا یکی از بهترین کشورها برای کار است.

با توجه به نیاز شدید نیروی کار کشور، احتمال یافتن شغل در این کشور بسیار زیاد است. افرادی که قصد دریافت ویزای کار کانادا را دارند باید مطمئن شوند که شغلشان در طبقه بندی مشاغل کانادا یا لیست هیت کانادا قرار دارد یا خیر؟ !

کانادا مشاغل موجود در بازار کار را تحت عنوان طبقه بندی ملی مشاغل (NOC) منتشر می کند. این مشاغل بسته به وظایف، ماهیت کار و اهدافی مانند مهاجرت به 5 دسته طبقه بندی می شوند. با کاهش تب ویروس کرونا و واکسیناسیون گسترده در کانادا، پیش بینی می شود بازار کار این کشور به تدریج به دوران قبل خود بازگردد. به همین دلیل، سال 2022 برای بسیاری از مشاغل در کانادا سال رونق است.

چندین سال است که دولت کانادا تاکید بیشتری بر جذب نیروی کار واجد شرایط و متخصص دارد. البته این روند و تعداد مهاجران هر سال در معرض تغییر است. اما در ۲ سال اخیر و در حال حاضر بیشترین جذب مهاجر با اخذ ویزای کار کانادا امکان پذیر است. هر فردی می تواند از طریق روش های مختلف مانند مهاجرت تحصیلی، مهاجرت سرمایه گذاری و روش های دیگر مهاجرت کند، اما در این میان مهاجرت کاری به کانادا مسیر کوتاه تر و آسان تری دارد. در ۲ سال اخیر و حتی در آینده، صدور ویزای کار کانادا نسبت به سایر ویزاها اهمیت بیشتری خواهد داشت. پس فرصت را از دست ندهید.


شرایط اصلی اخذ ویزای کار کانادا

شرایط اصلی اخذ ویزای کار کانادا

برای دریافت ویزای کار کانادا به چندین معیار نیاز دارید. شاخص هایی مانند سن، سطح تحصیلات، مدرک زبان و سابقه کار از مهم ترین شرایط اخذ ویزای کار کانادا هستند. البته باید در سیستم امتیازدهی که دولت کانادا برای جذب مهاجر در نظر گرفته است نیز امتیاز لازم را کسب کنید.

سن تا 50 سال به جز(روش ICT)
مدرک تحصیلی حداقل دیپلم
سابقه کاری حداقل یک سال
مدرک زبان آیلس 5 معادل باCLB 8
حداقل امتیاز 67 در مرحله اول در مرحله دورم نا مشخص

تحصیلات و تجربه کاری برای اخذ ویزای کار کانادا بسیار مهم است. در این قسمت شما را با حداقل شرایط لازم برای اخذ ویزای کانادا آشنا می کنیم. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند باید حداقل 3 سال سابقه کار در زمینه تحصیلی مرتبط با شغل خود داشته باشند. حداقل تحصیلات مورد نیاز برای دریافت ویزای کار کانادا مدرک لیسانس می باشد. داشتن مدرک زبان شرط مهمی است که نباید از آن غافل شد.

حداقل مدرک زبان مورد نیاز آیلتس 6.5 می باشد. علاوه بر این باید بدانید که سن مورد نیاز برای صدور ویزا در کانادا مانند اکثر کشورهای خارجی است یعنی از 18 تا 40 سال.

شاید با باتوجه به شرایط و کیس مهاجرتی شما کشور مناسب‌تری برای مهاجرت کاری شما وجود داشته باشد برای دریافت اطلاعات و آگاهی کامل از شرایط دیگر کشورها به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره مهاجرت کاری سپینا استفاده نمائید تا با دریافت مشاوره از بهترین وکلا و کارشناسان مهاجرت سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش را برای مهاجرت کاری انتخاب نمائید، توجه داشته باشید که کارشناسان و وکلای این مجموعه تا انتهای کار همراه شما خواهند بود.

انواع ویزای کار کانادا

6 راه اصلی و مهم برای مهاجرت به کانادا از طریق کار وجود دارد:

برنامه مهاجرت فدرال برنامه مهاجرت استانی(Pnp)
جاب آفر کانادا ویزای کار بعد از تحصیل(PGWP)
ویزای خود اشتغالی برنامه اشتغال درون شرکتی(ICT)

با استفاده از این روش‌ها می‌توانید اقامت کانادا از طریق کار را بگیرید. در بین این روش‌ها، روش فدرال (شامل اسکیل ورکر و اسکیل ترید) و روش استانی تنوع بیشتری داشته و این برنامه متداول‌ترین روش اخذ اقامت کاری کاناداست. متقاضیان خارجی باید در دو روش اسکیل ورکر (Skilled Worker) و اسکیل ترید (Skilled Trade) از طریق سیستم اکسپرس انتری برای اخذ ویزای کار کانادا اقدام کنند.


حداقل امتیاز لازم برای دریافت ویزای اکسپرس اینتری

شاید برایتان سوال پیش بیاید که این سیستم امتیاز دهی مهاجران را با چه معیاری طبقه بندی می کند؟ مهاجرانی که برای ویزای کار کانادا اقدام می کنند بر اساس مهارت های زبانی، سن، سابقه کاری، مدارک تحصیلی و چندین فاکتور دیگر دسته بندی می شوند. در ضمن، هر چه شرایط شما به امتیاز ایده آلی که کانادا تعیین کرده نزدیکتر باشد، احتمال دریافت ویزای کار کانادا بیشتر می شود. دولت کانادا حداقل امتیاز 67 را برای دریافت ویزای ورود سریع برای کارگران ماهر تعیین کرده است. شما باید با توجه به فاکتورهای ذکر شده حداقل 67 امتیاز کسب کنید تا یکی از این مهاجران واجد شرایط برای اخذ ویزای کار کانادا باشید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کانادا چیست؟

برای اینکه بتوانید ویزای کار کانادا را دریافت کنید، علاوه بر داشتن شرایط لازم، باید مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا را نیز داشته باشید. در ادامه تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار کانادا را به شما معرفی خواهیم کرد. مهمترین مدارک مورد نیاز برای ویزای کار در کانادا عبارتند از:

 • معاینات پزشکی لازم
 • گواهی پیشنهاد شغلی از سمت کشور کانادا
 • مدارک تحصیلی و شغلی مهاجرت کننده و همراه داشتن مدرک زبان
 • اثبات داشتن توانایی مالی برای پرداخت کردن هزینه های زندگی در کانادا
 • تکمیل فرم اطلاعات اعضای خانواده مهاجرت کننده
 • هزینه درخواست ویزای کار کانادا
 • همراه داشتن 2 قطعه عکس از خود و همه اعضای خانواده
 • پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار

این موارد ذکر شده جزء مهم ترین مدارک و مسائلی هستند که باید برای اخذ ویزای کاری کانادا به آن توجه کنید. تکمیل این مدارک از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و به هیچ وجه نباید هیچ کدام از آن ها را فراموش کرد.


ویزای ICT چیست؟

ویزای ICT چیست؟

یکی از راه های مهاجرت به کانادا اخذ ویزای کار یا ویزای ICT می باشد. متقاضی با مجوز کار وارد کانادا می شود. Intra Company Transferee (ICT) مخفف Intra Company Transfer است و به عبارت ساده تر، مجوزی برای افرادی از شرکت های خاص با شرایط خاص است.

حضور فرد به عنوان نیروی کار در کانادا و در ارتباط با فعالیت های شرکای مورد نظر و به عنوان نماینده این شرکت که در طول مدت فعالیت خود در کانادا ضمن کسب امتیازات مالی و اشتغال برای خود و شرکت خود از طریق روابط تجاری به کسب و کار، برای اقتصاد کانادا مفید است و در واقع شعبه جدیدی از این شرکت در کانادا در حال افتتاح است.

مدیران ارشد، مدیران اجرایی و افرادی که به دانش تخصصی یک رشته تسلط دارند، البته به شرط داشتن سوددهی لازم برای کانادا، می توانند مجوز کار بگیرند. از جمله مزایای ICT می توان به موارد زیر اشاره کرد: نیازی به LMIA ندارد. داشتن مدرک زبان انگلیسی اجباری نیست پس از ورود به کانادا با مجوز کار، پس از یک سال سابقه کار در کانادا، امکان اخذ اقامت دائم کانادا برای وی وجود خواهد داشت. هیچ محدودیت سنی وجود دارد فرآیند در اسرع وقت بررسی خواهد شد. برای همسر متقاضی مجوز کار صادر می شود و فرزندان اجازه تحصیل خواهند داشت.

مدارک مورد نیاز ICT شغلی

 • پاسپورت با اعتبار بیشتر از 2سال(اسکن کلیه صفحات مهر زده شده و ویزاها)+برای محصلین، پاسپورت پدر و مادر، خواهر و برادرها
 • ترجمه شناسنامه+کلیه اعضای خانواده
 • ترجمه کارت ملی+کلیه اعضای خانواده
 • عکس پرسنلی3.5 در 4.5 کل خانوده
 • ترجمه مدارک تحصیلی کل خانواده
 • گواهینامه مهارتهای شغلی(در صورت موجود)
 • مدارک زبان (در صورت موجود)
 • ترجمه مدارک شغلی  شامل: جواز کسب، جواز تاسیس، روزنامه رسمی، پروانه بهره‌برداری، حکم شغلی  (مخصوص کارمندان)، پروانه مطب (مخصوص پزشکان)، پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت
 • تمکین مالی 6ماه اخیر
 • ترجمه سند ملکی
 • ترجمه سند خودرو بالای یک میلیارد تومان
 • ترجمه سند ازدواج (در صورت موجود) یا سند طلاق (در صورت موجود)
 • ترجمه مالیات پرداخت شده 3 سال گذشته در ایران
 • ترجمه کارت پایان خدمت یا معافیت
 • اجازه خروج از کشور پدر و مادر و تهیه تعهد حمایت مالی برای فرزندان زیر 18 سال

هزینه ویزای کار کانادا

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق کار بسته به نوع ویزا و شرایط شما می تواند متفاوت باشد. در کنار هزینه وکالت و پیگیری پرونده، اخذ مجوز کار کانادا و کار در این کشور یک سری هزینه های دولتی نیز به دنبال دارد. مهمترین این هزینه ها در زیر ذکر شده است: این بزرگترین هزینه دولت برای اخذ ویزای کار بود. طبیعی است که در مراحل اخذ ویزا از شما هزینه هایی می گیرند که در این لیست نیست.

ورک پریمیت 155 دلار برای هر نفر
ویزای خود اشتغالی و برنامه کاری کبک 2075 دلار (متقاضی اصلی)
اکپرس اینتری 1325 دلار (متقاضی اصلی)
هزینه بیومتریک 85 دلار برای هر نفر

ارزیابی ویزای کار کانادا

همانطور که احتمالا قبلاً متوجه شده اید، بسیاری از روش های مهاجرت کاری به کانادا تابع یک سیستم امتیاز هستند. به غیر از روش خوداشتغالی، سایر ویزاهای دارای سیستم امتیازدهی همان معنای سیستم امتیازدهی اکسپرس اینتری را دارند. در این سیستم بر اساس 6 معیار و در 2 مرحله به شما امتیاز تعلق می گیرد: هر چه امتیاز شما بالاتر باشد، احتمال بیشتری برای دریافت ITA و مجوز کار کانادا دارید.

ساعت کاری استاندارد در روز 8 ساعت
ساعت کاری استاندارد در هفته 40 ساعت
حداکثر ساعت کاری در هفته 48 ساعت
دستمزد اضافه کاری 1.5 برابر دستمزد ساعت کاری عادی
روزهای کاری در کانادا دوشنبه_جمعه
روزهای تعطیله هفته شنبه و یکشنبه

هر چه امتیاز بالاتری کسب کنید، شانس اخذ ITA و اقامت کاری کانادا برای شما بیشتر است.

نرخ افزایش فرصت های شغلی در کانادا

نرخ افزایش فرصت های شغلی در کانادا

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، قبل از بستن چمدان های خود برای سفر، باید اطلاعات کافی در مورد بازار کار و فعالیت در کانادا کسب کنند. در طول سال گذشته، بسیاری از فرصت های شغلی در کانادا افزایش یافته است. آشنایی با این بخش های رشد شغلی در کانادا می تواند به شما در یافتن شغل کمک کند. افزایش فرصت های شغلی در کانادا در چه زمینه هایی رخ می دهد؟ اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید بهتر است به زمینه های شغلی بیشتر توجه کنید.


دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای کار کانادا

رد یعنی چی؟ شاید بعد از خواندن این جمله اولین سوالی که به ذهنتان خطور می کند معنی و مفهوم رد شدن باشد. ریجکت شدن برای ویزای کار کانادا در واقع رد درخواست ویزای کاری شما در این کشور است. برخی افراد ریجکت را رد شدن ویزا می نامند. پس از ریجکت شدن ویزا، دیگر نگران نباشید، زیرا در این قسمت از قصد داریم به طور مفصل دلایل ریجکت را برای شما بیان کنیم. مشاوران ما پس از ارائه دلایل ریجکت راه های حل ریجکت ویزای کار کانادا را توضیح خواهند داد.

 • داشتن سوء سابقه یا سابقه کیفری
 • نداشتن سابقه سفرهای خارجی
 • ارائه مدارک فیک و نادرست
 • قانع نشدن آفیسر از دلایل مهاجرت

موارد ذکر شده از مهمترین و اصلی ترین دلایل رد درخواست ویزای کار کانادا می باشد. اکنون باید بدانید که چگونه رد را برطرف کنید؟ مدت زمان اخذ ویزای کار کانادا پس از گذراندن تمامی مراحل لازم و گرفتن اثر انگشت، ویزای کاری درخواستی شما در مدت 1 تا 5 ماه صادر می شود، البته این مدت ممکن است بسته به تعداد متقاضیان و نوع ویزا افزایش یا کاهش یابد. اکثر ویزاهای کاری بین 50 تا 150 روز پس از تکمیل مراحل آنها صادر می شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن