سپینا مشاوره مهاجرت

sepinalogo

مشاوره مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مشاوره مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مزایای دریافت مشاوره مهاجرت تحصیلی به فرانسه از مشاوران گروه سپینا

دریافت  ویزای تحصیلی به خصوص ویزای تحصیلی کشوری مانند فرانسه امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است به همین دلیل گروه سپینا تصمیم گرفت تا مقاله‌ای را برای افرادی که قصد مهاجرت به فرانسه را دارند تدوین نمایند که در آن بیشتر اطلاعات مورد نیاز مانند: مدارک مورد نیاز برای اقدام به مهاحرت و شرایط لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور فرانسه و در نهایت اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل در اختیارتان قرار خواهیم داد.

اگر بعداز پایان مطالعه مقاله به پاسخ سوالات خود دست پیدا نکرده بودید می‌توانید با متخصصان گروه سپینا در تماس باشید تا اطلاعات کامل‌تری را در اختیارتان قرار دهند و سریع‌ترین راه و مطئن‌ترین کشور را با توجه به سرایط هر کیس معرفی خواهند کزد و تا دریافت اقامت با آن‌ها همراه خواهند بود نکته دیگری که در ارتباط با تماس با مشاوران بهتر است بدانید این است که تماس با این گروه هزینه‌ی اضافی برای شما نخواهد داشت و بعد از دریافت شماره تماس شما بدون اطلاف وقت و در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

، فرزندان افرادی که در این کشور زندگی می‌کنند مجاز به استفاده از آموزش رایگان این کشور خواهند بود که این آموزشات از استاندارد بالایی نیز برخوردار هستند.

سیستم تحصیل در فرانسه چند مرحله دارد که در ادامه خلاصه ای از آن‌ها را که شامل مهد کودک، آموزش ابتدایی، متوسطه و دانشگاه می‌شود را بیان خواهیم نمود.

اکثر دانش آموزان در فرانسه در مدارس محلی ثبت نام می‌کنند چرا که آموزش در این نوع مدارس رایگان است. با این وجود، خانواده های خارجی ممکن است مدرسه بین المللی را برای سهولت در انتقال فرزندشان در نظر بگبرند. بهتر است بدانید که تحصیل در مدارس فرانسه برای کودکان مقیم این کشور بین شش تا شانزده سال می‌باشد و اجباری است، بسیاری از کودکان در سن سه سالگی وارد پیش دبستانی خواهند شد و بیش از 50 درصد افراد 18 تا 21 ساله در فرانسه در آموزش عالی تمام وقت ثبت نام می‌کنند.

حدود 64 درصد از دانش آموزان با گذراندن امتحانات baccalauréat (le bac) یا آزمون‌های حرفه ای ccalauréat (le bac prof)  موفق به اتمام دوره متوسطه خود  شده همانطور که گفته شد تحصیل در مراکز دولتی برای شهروندان فرانسوی و سایر افرادی که موفق به اخذ اقامت بلند مدت این کشور شدت‌اند رایگان می‌باشد.البته والدین باید تئانایی پرداخت هزینه لوازم التحریر و سفرهای مدرسه را داشته باشند.

باید بدانید که مدارس در کشور فرانسه مختلط و سکولار می‌باشد و اکثر مدارس دولتی بوده مدارسی که خصوصی هستند نیز تحت قرارداد با دولت فرانسه بوده و این مدارس کاملاً مستقل هستند و در بعضی مواقع نیز بین المللی هستند.

مشاوره مهاجرت تحصیلی به فرانسه در مقطع کارشناسی

مشاوره مهاجرت تحصیلی به فرانسه در مقطع کارشناسی

 قوانین تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور فرانسه مانند بسیاری از کالج ها و دانشگاه ها دیگر کشورها می‌باشد. برای تحصیل در فرانسه در مقطع کارشناسی، باید موفق به اخذ مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن شده باشید باید بدانید که سال تحصیلی در کالج‌ها یا دانشگاه‌های فرانسه از نیمه سپتامبر تا پایان ژوئن سال بعد می باشد، البته برخی از موسسات ممکن است در طول سال نیز ثبت نام اشته باشند.

اگر مایل به حضور در یک موسسه آموزش عالی در فرانسه می‌باشید، باید مقدمات تحصیل در فرانسه خود را زودتر از موعد مشخص کنید و درخواست حود را حداقل 3 ماه قبل از تاریخ شروع دوره های مورد نظر ارائه دهید. کشور فرانسه بسیاری از گزینه های تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی را در کنار سایر کشورهای اروپایی با مدرک زبان انگلیسی ارائه می‌دهد، به همین خاطر دانشجویان دیگر نیازی به گذراندن قطعی زبان فرانسه  برای حضور در این دوره‌های آموزشی نخواهند داشت و در واقع آسان تر می توانند در دانشگاه های فرانسه تحصیل نمایند.
راه های مفیدی برای اطمینان از اینکه آیا واجد شرایط  برای تحصیل در فرانسه هستید وجود دارد مانند: گذراندن دوره های آمادگی می‌باشد و باعث خواهد شد تا دانشجویان قبل از شروع مقطع کارشناسی یک دوره آموزشی اضافی را کسب نمایند و زبان انگلیسی خود را از طریق این دوره آمادگی بهبود بخشند.

اگر تحصیل در فرانسه جزو هدف‌های شماست، باید ثابت کنید که مهارت های زبانی شما به اندازه‌ای خوب است تا در کلاس ها شرکت کرده و سخنرانی ها را نیز متوجه شوید.

برای شرکت در برخی از دانشگاه ها به مدرک زبان فرانسه نیاز خواهید داشت و این در حالی است که برخی دیگر از دانشگاه‌ها به مهارت های انگلیسی قوی نیاز دارند.

مدت زمانی که برای تحصیل و تکمیل دوره لیسانس نیاز دارید بسته به آموزشگاه و یا دانشگاهی که انتخاب می‌کنید متفاوت است. توجه داشته باشید که مدارک در بسیاری از دانشگاه های دولتی فرانسه معمولاً برای حداکثر 4 سال طراحی شده البته بهتر است بدانید که، بسیاری از موسسات دیگر، از جمله دانشگاه ها، دوره های کوتاه مدت را نیز ارائه می دهند که به طور معمول طول مدت این دوره‌ها حداقل 2 سال و یا کم‌تر می‌باشند.

برای مطالعه بیشتر:مشاوره مهاجرت کاری به فرانسه

تحصیل کارشناسی ارشد در کشور فرانسه

این دوره تحصیلی به طور معمول دو سال طول خواهد کشید و بر خلاف کارشناسی ارشد کشورهای دیگر مانند انگلستان که 9 ماه تحصیلی بدون وقفه می باشد، برنامه های تحصیلی در کشور فرانسه به سال های تحصیلی متفاوت تقسیم می شوند که با تعطیلات این سال‌ها از یگدیگر جدا می شوند.
سال تحصیلی در فرانسه برای نه ماه از ماه سپتامبر یا اکتبر تا ماه مه یا ژوئن است که این دوره با تعطیلات کریسمس به دو ترم دیگر تقسیم خواهد شد.
توجه داشته باشید که دوره های امتحانی معمولاً در پایان ترم ها برگزار شده و بیشتر برنامه های کارشناسی ارشد فرانسه نیز شامل یک پایان نامه یا همان پروژه تحقیقاتی توسعه یافته یا مشابه آن‌ها می‌باشد. 
اگرنیاز به اطلاعات بیشتری در زمینه دوره‌های آموزشی که در دوره کارشناسی ارشد در کشور فرانسه برگذار می‌شود دارید می‌توانید از مشاوره مهاجرت تحصیلی به فرانسه گروه سپینا استفاده نمائید.

تحصیل دکتری در فرانسه

از سال 1999 یعنی زمان زمان تصویب فرآیند بولونیا، تحصیل در مقطع دکترا دوره سوم تحصیل در فرانسه بعد از دیپلم می باشد.
شرکت در این مقطع تحصیلی معمولاً با پایان دوره کارشناسی ارشد و اخذ مدارک تحصیلی مشابه دوره دوم امکان‌پذیر خواهد بود و همچنین برای دانشجویانی که توانایی لازم را برای پیگیری پروژه های تحقیقاتی مستقل قابل توجه نشان می دهند، در نظر گرفته شده است .
تحصیل در مقطع دکتری کشور فرانسه با تأکید بر آموزش محققان حرفه ای، با دکترای سایر کشورها کمی متفاوت است. برای دستیابی به صلاحیت خود، موسسات متفاوت خواهند بود.
مشاوران سپینا با استفاده از آخرین اطلاعات و آمار از دقیق ترین منابع در کشور فرانسه، آماده ارائه مشاوره مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌باشد تا اطلاعات جامعی را برای سال 2022 در اختیارتان قرار دهند.
مشاوره مهاجرت تحصیلی به فرانسه و مزایای تحصیل در فرانسه
فرانسه به دلیل معماری خیره کننده‌ای که دارد و شهرهای زیبا مقصد توریستی مناسبی برای افرادی است که قصد مهاحرت دارند و همچنین از باکلاس ترین دانشگاه های جهان نیز دانشکه‌های این کشور شناخته شده است که دارای ساختار آموزشی جهانی از مد تا تجارت است که میلیون ها دانشجوی بین المللی را به خود جذبکرده است.
یکی دیگر از مزایای دانشگاه‌ها و تخصیل در دانشگاه‌های این کشور مقرون به صرفه بودن هزینه می‌باشد. در ادامه به مورد مزایای برتر تحصیل و زندگی در فرانسه برای دانشجویان بین المللی خواهیم پرداخت:
 1. آموزش مقرون به صرفه و با کیفیت
 2. ارائه رشته های تحصیلی به زبان انگلیسی
 3. تحصیل بدون ارائه مدرک زبان
 4. تاکید زیاد بر تحقیق و توسعه
 5. ویزای کار پس از تحصیل
 6. و…

شاید با باتوجه به شرایط و کیس مهاجرتی شما کشور مناسب‌تری برای مهاجرت تحصیلی شما وجود داشته باشد برای دریافت اطلاعات و آگاهی کامل از شرایط دیگر کشورها به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره مهاجرت تحصیلی گروه سپینا استفاده نمائید تا با دریافت مشاوره از بهترین وکلا و کارشناسان مهاجرت سریع‌ترین و مطمئن‌ترین انتخاب را برای مهاجرت داشته باشید توجه داشته باشید که کارشناسان و وکلای برجسته این مجموعه تا انتهای کار همراه شما خواهند بود.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

برای تحصیل در کشور فرانسه در صورتی که قادر به اخذ اقامت بیش از 90 روز خواهید بود می‌توانید درخواست ویزا داشته باشید.

باید مدارک پذیرش تحصیلی فرانسه از مرکز علمی مورد نظر خود را ارائه دهید. یکی از دلایل ریجکتی کم بود و یا نقص مدارک است که در زیر اعلام کرده‌ایم مانند:.

 • نامه پذیرش از مرکز علمی در فرانسه
 • پاسپورت معتبر
 • مدارک هویتی
 • عکس مخصوص پاسپورتی
 • نامه عدم سوء پیشینه
 • مدرک زبان متناسب دوره تحصیلی که می تواند انگلیسی یا فرانسه باشد
 • ارائه تمکن مالی کافی برای تحصیل در فرانسه و زندگی در این کشور
 • ارائه مدارک پزشکی برای کشورهایی که در بالا ذکر شده است
 • بیمه درمانی در حدود 20 تا 50 یورو در ماه
  برای اطلاع دقیق از مدارک ارسالی و نحوه ارسال آن می‌توانید از مشاوره مهاجرت تحصیلی به فرانسه گروه سپینا استفاده نمائید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن