سپینا مشاوره مهاجرت

sepinalogo

مشاوره مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مشاوره مهاجرت تحصیلی به ترکیه و شرایط اقامت

یکی از شرایطی که شما باید قبل از اخذ ویزا تحصیلی ترکیه اشته باشید، این است که بتوانید پذیرش از دانشگاه ها و یا موسسات عالی این کشور داشته باشید. البته دانستن این نکته لازم است که متقاضیان ساکن ایران نیز می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی در ترکیه تحصیل نمایند.

متقاضیان قادر خواهند بود تا به عنوان یک دانشجو  یا دانش آموز از مقطع ابتدایی تا دانشگاه در این کشور تحصیل نمایند. همانطور می‌دانید زبان رسمی کشور ترکیه استانبولی می@باشد و در تمامی مدارس این کشور نیز دروس تحصیلی با این زبان آموزش داده خواهدشد؛

توجه داشته باشید که به دانشجویان خارجی این امکان داده شده است تا در مدارس بین المللی به زبان انگلیسی تحصیل نمایند. باید بدانید که سیستم آموزشی در ترکیه مستقیما زیر نظر دولت می‌باشد. شروع سال تحصیلی در ترکیه از اواسط سپتامبر یا اوایل اکتبر است و تا ماه مه نیز ادامه دارد.

شاید با باتوجه به شرایط و کیس مهاجرتی شما کشور مناسب‌تری برای مهاجرت تحصیلی شما وجود داشته باشد برای دریافت اطلاعات و آگاهی کامل از شرایط دیگر کشورها به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره مهاجرت تحصیلی گروه سپینا استفاده نمائید تا با دریافت مشاوره از بهترین وکلا و کارشناسان مهاجرت سریع‌ترین و مطمئن‌ترین انتخاب را برای مهاجرت داشته باشید توجه داشته باشید که کارشناسان و وکلای برجسته این مجموعه تا انتهای کار همراه شما خواهند بود.

درباره شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه بیشتر بدانید:

برای دریافت اقامت تحصیلی در مقطع پیش دبستانی تا سن 6 سالگی به صورت اختیاری است. اما آموزش های ابتدایی آن به صورت اجباری بوده و دانش آموزان باید 5 سال در مقطع ابتدایی و 3 سال در مقطع متوسطه تحصیل کنند تا پس از آن بتوانند 4 سال دوره دبیرستان را نیز پشت سر بگذرانند تا نهایتا وارد دانشگاه شوند.

به طور کلی مدارس ترکیه به 4 دسته تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح آن‌ها خواهند پرداخت:

 1. مدارس ایرانی در ترکیه
 2. مدارس خصوصی در ترکیه
 3. مدارس بین المللی
 4. مدارس دولتی

همانطور که گفته شد آموزش در مدارس بین المللی ترکیه، به زبان انگلیسی می‌باشد توجه داشته باشید که مدارک این توع مدارس اعتبار بیشتری نسبت به دیگر مدارس در ترکیه را دارا هستند.

مدارس معمول ترکیه سالانه نزدیک به 27 هزار دلار را به عنوان شهریه دریافت کره و آموزش‌ها نیز در مدارس دولتی و خصوصی این کشور به زبان ترکی انجام می‌شود.

نکته قابل توحه برای شهرونذان ترکیه این است که تحصیل در مدارس دولتی برای آن‌ها رایگان می‌باشد. همچنین اتباع خارجی هم که کارت اقامت بلند مدت در ترکیه را داشته باشند، می توانند از این امتیاز استفاده نمایند و فرزندان خود را به رایگان به مدرسه ببرند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل دانش آموزان در کشور ترکیه می‌توانید از مشاوره مهاجرت تحصیلی به ترکیه گروه تخصصی سپینا استفاده نمائید تا کارشناسان ما اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهند.

مشاوره مهاجرت تحصیلی به ترکیه وتحصیل در مقطع کارشناسی

مشاوره مهاجرت تحصیلی به ترکیه وتحصیل در مقطع کارشناسی 

در کشور ترکیه تحصیل در مقطع کارشناسی هزینه های پایینی دارد، به همین علت هم متقاضیان زیادی را به خود جلب کرده است.

تعداد دانشجویان ایرانی که کشور ترکیه را برای تحصیل در مقطع پزشکی انتخاب می کنند رو به افزایش است چرا که هزینه های تحصیلی پایینی دارد. 4 سال زمان نیاز است برای اتمام مقطع کارشناسی در ترکیه، البته توجه داشته باشید که متقاضیان قبل از ورود به این مقطع باید در آزمون ورودی آن شرکت کرده و با اخذ نمره قبولی در این آزمون قادر خواهند بود پذیرش دانشگاه های ترکیه را دریافت نمایند.

البته این نکته را بدانید که دانشگاه های خصوصی که در کشور ترکیه وجود دارند اکثرا متقاضیان را بر اساس رزومه تحصیلی شان پذیرش کرده و آزمون‌های ورودی نیز بیشتر برای دانشگاه های دولتی ترکیه هستند.

برای مطالعه بیشتر: مشاوره مهاجرت کاری به ترکیه

مشاوره مهاجرت تحصیلی به ترکیه وتحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

مشاوره مهاجرت تحصیلی به ترکیه وتحصیل در مقطع کارشناسی ارشد 

برای اخذ اقامت ترکیه از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ، کار چندان دشواری نیست و دانشجویان قادر خواهند بود با اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه و ارائه مدارکی که در ادامه ذکر کرده‌ایم، در این مقطع تحصیل نمایند.

 • تکمیل و ارائه فرم پذیرش
 • ارائه مدارک هویتی
 • ارائه مدرک کارشناسی به همراه ریز نمرات
 • ارائه نمرات آزمون های GRE و GMAT
 • ارائه توصیه نامه
 • ارائه انگیزه نامه
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس با نمره 6 الی 6.5
 • ارائه رزومه تحصیلی

توجه داشته باشید که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به رشته تحصیلی و دانشگاه متفاوت بوده اما به طور کلی حداقل 2 تا 3 سال به طول خواهد انجامید.پس قبل از ورود و انتخاب دانشگاه برای تحصیل شرایط آن را بررسی نمائید و یا می‌توانید از مشاوره مهاجرت تحصیلی به ترکیه گروه سپینا نیز استفاده نمائید.

تحصیل در مقطع دکترا در ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه و تحصیل در مقطع دکترا بسیار نظام مند است به این‌صورت که دانشجویان با اخذ پذیرش از دانشگاه ها یا موسسات عالی قادر خواهند بود تا در مقطع دکترا تحصیل نمایید.

تحصیل در مقطع دکترا نزدیک به 4 تا 5 سال طول خواهد کشید توجه داشته باشید که این مدت زمان نسبت به نوع رشته و دانشگاه متقاضی متفاوت است.

دانستن این نکته الزامی است که داشتن حداقل مدرک آیلتس با نمره 6 تا 7.5 برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور ترکیه الزامی می‌باشد. همچنین داشتن پروپوزال خوب نیز برای دانشجو لازم است چرا که مورد ارزیابی قرار می گیرد. توجه داشته باشید که تحصیل در مقطع دکترا در ترکیه هر 6 ماه یک بار توسط کمیته پیگیری، مورد ارزیابی قرار خوا.هد گرفت.

مشاوران سپینا با استفاده از آخرین اطلاعات و آمار از دقیق ترین منابع در ترکیه، آماده ارائه مشاوره مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌باشد تا اطلاعات جامعی را برای سال 2022 در اختیارتان قرار دهند.

هزینه زندگی در ترکیه

همانطور که گفته شد هزینه مهاجرت تحصیلی در کشور ترکیه در تمامی مقاطع بسیار مناسب بوده و تقریبا هزینه زندگی یک دانشجو در ترکیه ماهانه نزدیک به 400 دلار تخمین زده می‌شود که این هزینه‌‌ها شامل خوراک، پوشاک، اقامت، سرگرمی و حمل و نقل خواهد بود.

توجه داشته باشید که دانشجویان در هر ترم باید نزدیک به 150 دلار را به هزینه های کتاب و هزینه های اداری دانشگاه اختصاص داده که  البته تمامی این ارقام به شیوه و سبک زندگی افراد بستگی خواهد داشت، برخی از این هزینه ها را در ادامه به نمایش خواهیم گذاشت:

عنوان هزینه های زندگی در ترکیه
یک کیلو برنج حداقل 61 لیر
آب و برق و گاز حداقل 74 لیر
اجاره آپارتمان 1 خوابه حداقل 874 لیر
یک بطری آب حداقل 34 لیر
دانشگاه های دولتی سالانه حداقل 200 تا 900 دلار
دانشگاه های خصوصی سالانه حداقل 20 هزار دلار

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن