سپینا مشاوره مهاجرت

sepinalogo

مهاجرت به فنلاند

مهاجرت به فنلاند

بررسی راه های اخذ اقامت و مهاجرت به فنلاند

گروه مهاجرتی سپینا در این مفاله سعی دارد روش‌های مهاجرت به فنلاند، شرایط اخذ ویزای این کشور، شرایط اقامت در فنلاند و دیگر راه های مهاجرت به فنلاند و دست یابی به پاسپورت این کشور را مورد بررسی و تخلیل قرار دهد پس اگر قصد مهاجرت به یکی از مرفه ترین کشورهای دنیا را دارید و یا اینکه تصمیم دارید به امن‌ترین کشور جهان یعنی فنلاند مهاجرت کنید و به دنبال روش‌های مهاجرت به این کشور هستید با ما همراه باشید تا به شما روش‌های مناسب به فنلاند یکی از زیباترین و پیشرفته ترین کشورهای دنیا را معرفی نمائیم.

مهاجرت به این کشور همانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا دارای برنامه های مختلف مهاجرتی می‌باشد که روش های مهاجرت و اخذ اقامت فنلاند از قبیل تولد در فنلاند، ازدواج در فنلاند، پناهندگی در فنلاند، کار در فنلاند، تحصیل در فنلاند و سرمایه گذاری در فنلاند است همانطور که گفته شد در این مقاله که توسط مشاوران برتر موسسه سپینا و با همراهی وکلای برجسته فنلاندی به بررسی هر یک خواهیم پرداخت، در ابتدا بهتر است بدانید که کشور فنلاند با توجه به اینکه از لحاظ جمعیت دارای تراکم پایینی است پس طبیعی است که به دنبال جذب مهاجرین نیز باشد پس در نتیجه فنلاند مقصد مناسبی جهت مهاجرت تحصیلی است. در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌توانید می توانید به صورت رایگان یا با مشاورین موسسه سپینا، در تماس باشید.

آیا مهاجرت به فنلاند باعث موفقیت شما خواهد شد؟

در واقع فنلاند یکی از کشورهای منطقه اسکاندیناوی است که در شمال اروپا واقع شده است. این کشور دارای مساحتی بالغ بر 33,8145 کیلومتر مربع می‌باشد به عنوان هشتمین کشور وسیع در اروپا شناخته شده است.
جمعیت این کشور حدود 5.5 میلیون نفر بوده و این  کشور زیبا به دلیل تعداد دریاچه های زیادی که دارد، به کشور هزار دریاچه نیز معروف می‌باشد یکی از مواردی که نیز در رابطه با این کشور بدانید زبان رسمی این کشور است که، زبان فنلاندی و سوئدی است لازم به ذکر است که زبان انگلیسی نیز میان مردم آن بسیار رواج دارد.
 این کشور زیبا با سوئد، نروژ و روسیه مرز مشترک داشته و پایتخت آن شهر پر جمعیت هلسینکی است فنلاند در سال های گذشته در رتبه بندی جهانی شاخص های کیفیت زندگی، جزو کشورهای پیشرو به شمار رفته است و همچنین از نظرخدمات درمانی و پوشش بیمه عالی، امنیت بسیار بالای شهرهای فنلاند، نرخ بیکاری پایین و سطح بالای رفاه اجتماعی در جایگاه بسیار مناسبی قرار دارد.
تمامی این عوامل باعث شده تا محبوبیت فنلاند بین مهاجرین بیشتر شود و فنلاند به یکی از مقصدهای محبوب جهت مهاجرت تبدیل شده است. 

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

مهاجرت به فنلاند از طریق کار

یکی از روش های مهاجرت به فنلاند مهاجرت از طریق کار یا مهاجرت کاری می باشد. همانطور که پیش‌تر نیز به آن اشاره کردهیم این کشور تراکم جمعیت پایینی داشته و همواره به دنبال جذب نیروی کار و متخصص بوده اما این کشور همانند آلمان و یا اتریش، به متقاضیان ویزای جستجوی کار نخواهد داد و ویزاهای کاری در فنلاند به دو شکل دریافت خواهد شد:
نوع اول مربوط به اشخاصی می‌شود که در فنلاند تحصیل می‌کنند و در این روش، اقامت شخص فارغ التحصیل بین 6 الی 12 ماه تمدید خواهد شد تا این افراد بتواند در خاک فنلاند مراحل کاریابی را انجام دهند.
نوع بعدی ویزاهای کاری در فنلاند مربوط به افرادی است که دارای یک دعوت نامه کاری از کشور فنلاند می‌باشند و از طریق این پیشنهاد کاری افراد قادر خواهند بود تا جهت دریافت ویزای کار در فنلاند اقدام نمایند. 

مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل

یکی از روش‌های معمول و مطمئن برای مهاجرت به فتلاند، تحصیل در فنلاند  و دریافت ویزای تحصیلی بوده  در واقع اشخاصی که تصمیم به تحصیل در فنلاند را دارند و تحصیل آنها بیش از ۹۰ روز طول بکشد نیاز به یک اقامت بلند مدت خواهند داشت و این اجازه اقامت به اندازه ادامه تحصیل به متقاضیان داده خواهد شد.
فنلاند نیز همانند سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی، از نظام آموزشی فوق العاده پیشرفته ای برخوردار بوده که در جدول زیر اطلاعاتی مربوط به مقاطع مختلف تحصیلی و شرایط آن را مشاهده خواهید کرد:
مقطع تحصیلی طول دوره مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل به زبان انگلیسی هزینه تحصیل سالیانه به زبان انگلیسی
کارشناسی 3 الی 4 سال آیلتس 6 حدود 10,000 یورو
کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال آیلتس 6.5 10,000 الی 12,000
دکتری 3 الی 5 سال آیلتس 7 و بالاتر

باید بدانید که برای تحصیل در دوره کارشناسی در دانشگاه های فنلاند، این امکان وجود دارد که بدون داشتن مدرک آیلتس نیز در این کشور در این مقطع تحصیل نمائید و تنها کافیست دانش زبان انگلیسی شما در حد آیلتس 5.5 تا 6 باشد و در آزمون های اولیه این دانشگاه‌ها شرکت کرده ئ در آزمون موفق باشید، نکته قابل توجه اینجاست که تحصیل در این کشور برای اشخاص آثار اقامتی نیز دارد و نیمی از مدت تحصیل از مدت زمان کلی اخذ اقامت کاسته می‌شود.

بنابراین افرادی که به دنبال مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل می‌باشند باید بعد از فارغ التحصیلی موفق به یافتن شغل مرتبط با رشته تحصیلی خود نیز باشند این اشتغال در خاک فنلاند به آن‌ها این امکان را خواهد داد تا اقامت دائم این کشور را نیز دریافت نمایند،نکته بعدی درباره تحصیل در این کشور این است که علاوه بر دانشگاه ها، مدارس فنلاند نیز آمادگی پذیرش دانش آموزان بین المللی را خواهد داشت و در این مدارس دانش آموزان جهت وارد شدن به بازار کار و یا محیط علمی و دانشگاهی آموزش خواهند دید.

دانشجویان و دانشپذیران بین المللی قادر خواهن بود تا در زمان تحصیل در این کشور، در کلاس های آموزشی زبان فنلاندی نیز که به صورت رایگان برگزار می شوند، شرکت کرده و در صورتی که بتواند این زبان را تا حد A2 اموزش و یاد بگیرند از تخفیف 30 درصد شهریه برخوردار می‌شوند و  در صورتی آشنایی کامل با این زبان می توانند از تحصیل رایگان در فنلاند برخودار شوند.

توجه نمائید که همانطور که گفته شد متقاضیان قادر خواهند بود تا به راحتی در رشته هایی که بازار کار خوبی را دارند، پذیرش گرفته و همچنین متقاضیان در بسیاری از رشته ها گارانتی کار نیزخواهند داشت.

دانشگاه های مختلف این کشور در مقاطع تحصیلی مختلف، بسته به شرایط دانشجویان امکان استفاده آن ها از بورسیه های تحصیلی فنلاند را نیز فراهم می‌کنند.

لازم به ذکر است که هر دانشگاه به صورت جداگانه سالیانه بورسیه های خاصی را به دانشجویان بین المللی ارائه می‌دهد و علاوه بر آن‌ها بورسیه های دولتی نیز مانند بورسیه (cimo) و بورسیه (Edufi) در فنلاند از دانشجویان حمایت خواهد کرد.

از مزایای تحصیل در فنلاند علاوه بر مقرون به صرفه بودن هزینه‌ها، می‌توان به آموزش رایگان زبان فنلاندی، گارانتی کار در برخی رشته ها و وجود بورسیه های تحصیلی متنوع، می توان اشاره کرد و همچنین این کشور شرایط اخذ اقامت همزمان با خانواده و تحصیل رایگان فرزندان نیز دارد.

شرایط سنی برای تحصیل و مهاجرت به فنلاند

آن چه که تاکنون گفته شده و شنیده‌اید این است که شرایط سنی تاثیر مستقیمی بر پذیرش یا عدم پذیرش و همچنین امکان اخذ ویزا و عدم امکان دریافت آن را دارد، در کشور فنلاند این نوع سختگیری ها نسبت به بسیاری از کشورها کمتر است ولی با این حال متقاضی تحصیل در این کشور باید شرایط سنی متناسبی با مقطع تحصیلی خود داشته تا این شرایط سنی متناسب در فنلاند قابل انعطاف باشد به طور معمول برای تحصیل در مقطع لیسانس تا 30 سال نیز به راحتی می‌تواند پذیرفته شود. در واقع در مورد شرایط سنی در این کشور باید گفت که محدودیت زیادی برای شرایط سنی متقاضی تحصیل اعمال نمی‌شود.

شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت هم یکی از برترین مسیرهای سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور زیبا می باشد که از مهمترین شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت باید به ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری اشاره کنیم، در واقع بیزینس پلن شما توسط دولت این کشور بررسی خواهد شد و رمانی که طرح تجاری شما تشخیص داده شد که این طرح برای این کشور سود آور است شما قادر خواهید بود تا اقامت این کشور را کسب نمائید

در ابتدا برای ثبت شرکت باید به اداره بازرگانی و ثبت شرکت های تجاری در فنلاند اطلاع دهید که این تصمیم را دارید و بعد از آن شرکت شما برای پرداخت مالیات در فنلاند ثبت خواهد شد که با توجه به شرکت های متعددی که برای تاسیس در فنلاند وجود دارد، هزینه های ثبت شرکت در فنلاند متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال شرکت سهامی خاص نیاز به سرمایه مشخص شده ای نخواهد داشت در حالیکه برای شرکت سهامی عام باید حداقل 80 هزار یورو سرمایه را داشته باشید. از مهمترین مراحل و شرایط مهاجرت به فنلاند از طریق ثبت شرکت می توان به انتخاب نوع شرکت، ارائه بیزینس پلن و مدارک لازم، تصویب اساس نامه شرکت مورد نظر شما توسط اداره ثبت تجارت در کشور فنلاند، انتخاب یک نام برای شرکت و در نهایت ثبت شرکت در اداره ثبت تجارت در کشور فنلاند، اشاره نمود. رسیدن به اقامت فنلاند از طریق ثبت شرکت برای اتباع ایرانی یک مسیر مشکل و پر ریسک است لذا توصیه می شود حتما از وکلای خبره راهنمایی دریافت نمایید.

اقامت فنلاند از طریق نوآفرینی و استارت آپ

اقامت فنلاند از طریق نوآفرینی و استارت آپ

وآفرینی یا ایجاد استارت آپ‌ها از جمله‌های راه های سرمایه گذاری در کشور فنلاند است که سرمایه گذاران با روش قادر خواهند بود تا با اقدام از طریق این دو روش علاوه بر سودآوری به اخذ اقامت فنلاند نیز دست پیدا کنند.

برای انجام این دو روش در کشور فنلاند، سرمایه گذار باید ابتدا بیزینس پلن خود ارائه دهد  طرح اقتصادی باید قابل رشد و پیشرفت بوده و در استارت آپ فنلاند طرح اقتصادی باید در ابتدا مورد تایید سازمان تجارت فنلاند نیز قرار بگیرد اگر همه عوامل انجام شود ابتدا اقامت دو ساله برای این اشخاص صادر خواهد شد که این اقامت قابل تمدید می‌باشد و بعد از 5 سال قادر خواهند بود تا به اقامت دائم دست‌یابند. در کار آفرینی نیز اخذ اقامت در صورت تایید اظهارنامه مثبت امکان پذیر می‌شود.

دریافت اقامت این کشور از طریق ایجاد استارت آپ برای دارندگان پاسپورت ایران سخت و پر ریسک می‌باشد، چنانچه تمایل دارید که از طریق استارت اپ به اقامت یک کشور اروپایی دست پیدا کنید کشورهای هلند و پرتغال دارای شرایط مناسب تری می‌باشند پیشنهاد گروه سپینا این است که حتما شرایط این کشورها را نیز مورد بررسی و آنالیز قرار دهید.

دانستن ااین نکته خالی از لطف نیست که در حال حاضر کشور کانادا یکی از بهترین گزینه ها برای رسیدن به اقامت از طریق طرح های استارت آپی است.

اقامت فنلاند از طریق خرید ملک

از سال 2000 خرید ملک برای افراد خارجی در کشور فنلاند در مجمع الجزایر الند این کشور امکان پذیر شده که البته متقاضی خرید ملک در این کشور ابتدا باید مجوزی از وزارت دفاع دریافت کرده که نقل و انتقال آن باید توسط دفتر اسناد رسمی صورت گیرد قبلا نیز به این موضوع اشاره کرده‌ایم که خرید ملک در فنلاند برای همه با توجه به رعایت شرایط آن ممکن می‌باشد ولی اگر تصمیم دارید با خرید ملک به مهاجرت و اخذ اقامت در این کشور برسید، خرید ملک نمی تواند راه گشای این امر بوده و این کشور با خرید ملک به خریدار اقامتی نخواهد داد.

مهاجرت به فنلاند از طریق تولد

یکی دیگر از راه های دست یابی به تابعیت کشور فنلاند، مهاجرت به این کشور از طریق تولد است، کشورهای مختلف دیگری نیز جهت اعطای تابعیت به متولدین در خاک کشور خود از قانون خاک و قانون خون استفاده می‌نماید.

در کشور فنلاند نیز در این مورد از قانون خون استفاده خواهد شد به این معنی که افراد در صورت داشتن شرایط زیر می توانند از کسب اقامت فنلاند از طریق تولد استفاده نمایند:

 1. مادر کودک شهروند فنلاندی باشد
 2. پدر کودک شهروند فنلاندی باشد
 3. البته باید پدر و مادر کودک به صورت رسمی ازدواج کرده باشند
 4. پدر فنلاندی کودک از دنیا رفته باشد
مزایا مهاجرت به فنلاند

مزایا مهاجرت به فنلاند

 

 • پایین بودن نرخ جرم ، جنایت ، فساد و… در این کشور
 • دارا بودن بهترین سیستم آموزشی دنیا
 • دستمزد‌های بالا
 • به عنوان شاد ترین مردم دنیا شناخته شده‌اند
 • امکانات بالا در این کشور
 • دارا بودن بهترین روش های درمانی
 • کشوری است صنعتی
 • داشتن تسلط اکثر مردم به زبان انگلیسی و امکان برقراری ارتباط افراد با این زبان
 • دارای اقتصاد مناسب و پویا
برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران و وکلای خبره سپینا در تماس باشید تا اطلاعات کامل و جامعی را درباره کیس مهاجرتی شما در اختیارتان قرار داده و تا زمان پایان کار نیز همراه شما خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن