سپینا مشاوره مهاجرت

sepinalogo

مشاوره مهاجرت تحصیلی به آلمان

مشاوره مهاجرت تحصیلی به آلمان

اطلاعاتی که بهتر است پیش از دریافت مشاوره مهاجرت تحصیلی به آلمان بدانید:

بهتر است بدانید که بیش از 400 موسسه آموزش عالی در آلمان وجود دارد که از این میان آن‌ها، 150 دانشگاه دوره‌هایی را به زبان انگلیسی ارائه می‌دهند که مدارک آن‌ها نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

همچنین حدود 30 دانشگاه که در آلمان قرار دارد در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. در حقیقت دانشگاه‌های آلمان در رتبه‌های جهانی جایگاه‌های خوبی را توانسته‌اند کسب نمایند.

دانشجویانی که در دانشگاه‌های آلمان  تحصیل می‌نمایند، به خوبی برای ورود به بازار کار آماده شده و  به طور خلاصه می‌توان گفت که آلمان یکی از 5 مقصد برتر برای تحصیل می‌باشد که برای آموزش برنامه درسی آموزشی عالی ارائه می‌دهد همچنین گزینه‌های تحقیقاتی نوآورانه را ارائه می‌دهد. گروه تخصصی سپینا که در زمینه ارائه مشاوره مهاجرت فعالیت می‌نماید تصمیم دارد تا در این مقاله صفر تا صد تحصیل در آلمان مانند شرایط، هزینه‌ها، معرفی سیستم‌ آموزشی، رنکینگ دانشگاه‌ها، شرایط پذیرش، ویزای تحصیلی و دیگر موارد مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی در آلمان را مورد بررسی قرار دهد. پس اگر علاقه‌مند به دریافت ویزای تحصیلی هستید تا انتها با ما همراه باشید.

 چگونه مشاوره مهاجرت تحصیلی به آلمان را دریافت نمائید؟

 چگونه مشاوره مهاجرت تحصیلی به آلمان را دریافت نمائید؟

امروزه با توجه به افزایش تعداد داوطلبان برای مهاجرت به خصوص مهاجرت از طریق تحصیل و یا دریافت ویزای تحصیلی، گروه سپینا علاوه بر گردآوری این مقاله و ارائه اطلاعات کاملی در خصوص مهاجرت به خصوص مهاجرت تحصیلی تصمیم دارد تا مشاوره تخصصی را توسط متخصصین به علاقه‌مندان ارائه دهد تا مسیر دریافت ویزای تحصیلی را برای این افراد ساده‌تر سازد پس اگر بعد از مطالعه این مقاله نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید مشاورین گروه تخصصی سپینا در خدمت شما عزیزان می‌باشند تا با ارائه مشاوره مهاجرت تحصیلی به آلمان شرایط مهاجرت فوری به آلمان را برایتان فراهم آمورند.

برای مطالعه بیشتر : مشاوره مهاجرت کاری به آلمان

مزایای تحصیل در آلمان

مزایای تحصیل در آلمان

تحصیل در مقطع کارشناسی، در آلمان تقریباً رایگان می‌باشد این کشور فرصت‌های زیادی را برای همه افراد در سراسر جهان ارائه داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به پشتیبانی گسترده از دانشجویان، ارائه انواع بورسیه‌های تحصیلی  و…. می‌توان اشاره کرد  که دانشجویانی را که به دنبال تحصیل در کشورهای دیگر هستند را مجذوب خود خواهد کرد.

تحصیل رایگان: در اکثر موسسات آموزشی این کشور نیاز به پرداخت شهریه ای نیست و دانشجویان فقط هزینه 250 یورو برای پوشش هزینه‌های اداری را در هر ترم پرداخت می‌نمایند.

برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی متنوع : وجود داشتن بیش از 1800 برنامه بین المللی همراه با 18000 برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا برای انتخاب نیز از دیگر مزایای تحصیل در این کشور می‌باشد.

فعالیت دانشگاه‌های آلمان در سطح جهانی می‌باشد: آلمان بیش از 400 موسسه آموزش عالی دارد که از میان ان‌ها، 150 دانشگاه دوره‌ها و مدرک ها را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. بهتر است بدانید که حدود 30 دانشگاه در آلمان وجو دارد که نامشان در بین 500 دانشگاه برتر جهان قرارگرفته، و میانگین نرخ پذیرش آن‌ها حدود 92٪ می‌باشد.

سیستم آموزش دوگانه آلمان: با وجود این سیستم آموزشی دانشجویان می‌توانند تا کارآموزی را در یک شرکت همراه با دوره حرفه‌ای در یک دانشکده فنی و حرفه‌ای همراه با هم انجام دهند. دانشجویان بین المللی می توانند حداکثر 14 تا 19 یورو در ساعت درآمد داشته باشند.

هزینه‌های زندگی در آلمان مقرون به صرفه است! : هزینه زندگی در آلمان 841 تا 1287 یورو در ماه تخمین زده شده است که در مقایسه با سایر کشوره‌های اروپایی این  رقم بسیار پایین است.

دریافت کمک هزینه‌ و بورسیه‌ تحصیلی : بورسیه‌های تحصیلی زیادی به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در آلمان توسط DAAD (سرویس تبادل آکادمیک آلمان German Academic Exchange Service) و سایر موسسات غیردولتی ارائه خواهد شد.

وجود فرصت‌های شغلی برای فارغ التحصیلان: نرخ بیکاری فارغ التحصیلان 5.4 درصد می‌باشد این کمترین نرخ بیکاری در اروپا است. نزدیک به 77 درصد از فارغ التحصیلان در آلمان ظرف مدت کوتاهی بعد از تکمیل مدرک خود شغل مورد نظر خود را پیداخواهند کرد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی

متقاضیان برای اخذ ویزای تحصیلی باید مدارک مدارکی را که در ادامه توضیح داده خواهد شد را به سفارت آلمان در ایران ارائه دهند:

 •  نامه پذیرش در رشته مورد نظر و دانشگاه منتخب آلمان
 • ارائه مدرک مهارت زبان آلمانی مورد نیاز دانشگاه آلمان
 • ارائه گواهی ثبت نام در دوره کورس زبان آلمانی برای متقاضیان فاقد مدرک مهارت زبان آلمانی
 • ارائه گواهی تمکن مالی کافی
 • ارائه گواهی سلامت معتبر متقاضی
 • ارائه پاسپورت با اعتبار کافی
 • ارائه بیمه سلامت معتبر متقاضی
 • ارائه گواهی پرداخت هزینه های اخذ ویزای دانشجویی
 • ارائه آدرس محل اقامت در آلمان
 • ارائه مقاله های تحقیقی
 • ارائه انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی

از آنجایی بیشترین دلیل ریجکتی درخواست ویزای تحصیلی کم یا ناقص بودن مدارک ارائه شده می‌باشد بعتر است، قبل از ارائه و جمع‌آوری مدارک مشاوره مهاجرت تحصیلی به آلمان را از گروه تخصصی سپینا دریافت نمائید تا احتمال ریجکتی به خاطر نقص مدارک را کم‌تر نمایئد.

مشاوران سپینا با استفاده از آخرین اطلاعات و آمار از دقیق ترین منابع در آلمان، آماده ارائه مشاوره مهاجرت تحصیلی به این کشور می‌باشد تا اطلاعات جامعی را برای سال 2022 در اختیارتان قرار دهند.

رنکینگ دانشگاه‌های آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی

رنکینگ دانشگاه‌های آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی

بصورت کلی در این زمینه باید گفت که آژانس‌های مختلف از معیارهای متفاوتی برای این رنکینگ برخوردار هستند مانند:  دستاوردهای تحصیلی، قابلیت اشتغال، فرآیند آموزشی، امکانات تحقیقاتی، دیدگاه بین‌المللی، تعداد دانشجویان، اساتید بین‌المللی و…

در جدول زیر دانشگاه‌های آلمان را به لحاظ رتبه‌هایی که از آن‌ها اعلام شده است از سوی موسسات معتبر نظیر رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی سیموندز (QS)، رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی آموزش عالی تایمز (THE) و اخبار و گزارش جهانی ایالات متحده (US News) که می‌توانیم این آمار را معیار انتخاب دانشگاه خود قرار دهیم.

دانشگاه THE 2022 QS 2022 US News 2022
University of Freiburg 172 108 172
Humboldt University of Berlin – HU 128 74 78
Technical University Munich – TUM 50 38 74
Ludwig Maximilian University of Munich – LMU 64 32 46
Free University of Berlin – FU 127 83 95
RWTH Aachen University – RWTH 165 108 192
Karlsruhe Institute of Technology – KIT 136 180 216
Technical University Berlin – TU-BERLIN 159 139 330
University of Muenster – WWU 411 201-250 227

هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

 

تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان همانطور گفته شد به طور رایگان و بدون پرداخت هزینه تحصیل انجام می‌شود. اما متقاضیان باید دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل خود در مدت اقامت خود در این کشور باشند.

 • هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان سالانه تا 20.000 یورو می باشد.
 • داشتن گواهی از تمکن مالی برای اثبات تامین هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان که تقریبا ماهانه در حدود 750 یورو می باشد.
 • هزینه شرکت در کورس‌های آمادگی زبان آلمانی در کالج ها و مراکز آموزش عالی دولتی آلمان سالانه در حدود ۳۵۰ یورو می باشد البته همین کورس در مراکز خصوصی حدود 4000 یورو می‌باشد.
 • متوسط هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان ماهانه در حدود 700 یورو تا 1000 یورو می باشد.
 • هزینه اجاره بهای یک آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر حدود 650 یورو می باشد.

شاید با باتوجه به شرایط و کیس مهاجرتی شما کشور مناسب‌تری برای مهاجرت تحصیلی شما وجود داشته باشد برای دریافت اطلاعات و آگاهی کامل از شرایط دیگر کشورها به شما عزیزان پیشنهاد می‌کنیم از مشاوره مهاجرت تحصیلی گروه سپینا استفاده نمائید تا با دریافت مشاوره از بهترین وکلا و کارشناسان مهاجرت سریع‌ترین و مطمئن‌ترین انتخاب را برای مهاجرت داشته باشید توجه داشته باشید که کارشناسان و وکلای برجسته این مجموعه تا انتهای کار همراه شما خواهند بود.

نحوه اخذ مجوز کار دانشجویی در آلمان

نحوه اخذ مجوز کار دانشجویی در آلمان

متقاضیان مهاجرت به آلمان برای تحصیل می توانند با اخذ مجوز کار دانشجویی در حین تحصیل خود در به کار و اشتغال نیز بپردازند. کار و اشتغال در حین تحصیل نه تنها موجب کسب تجربه و مهارت کاری برای شروع کار پس از فارغ التحصیلی می شود، بلکه داشنجویان می‌توانند با کسب درآمد توسط آن بخش زیادی از هزینه های زندگی در آلمان را تامین کنند.

خدمات موسسه سپینا

ایجاد شرایط مهاجرت به آلمان برای تحصیل، کار و اخذ اقامت از جمله اقداماتی می‌باشد که متقاضیان به تنهایی شاید قادر به انجام آن نباشند. مشاوران و کارشناسان موسسه مهاجرتی سپپینا با اشراف بر قوانین مهاجرتی و ارائه مشاوره های مهاجرتی می توانند مسیر مهاجرت را برای متقاضیان سهل و هموار نماید.این موسسه مهاجرتی با استفاده از مشاوره وکلای برگزیده بهترین گزینه ممکن را به متقاضیان ارائه خواهد داد.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
به بالای صفحه بردن